Trendy w energetyce

To jedyny portal biznesowy o energetyce, skierowany do przedsiębiorców spoza sektora energetycznego. Znaczenie efektywności energetycznej i prowadzenie polityki proklimatycznej dla konkurencyjności przedsiębiorstw będzie rosło a to oznacza potrzebę lepszego zrozumienia tego rynku przez biznes. Trendy w Energetyce są odpowiedzią na tę potrzebę.

Transformacja energetyczna to nowe modele biznesowe, regulacje, technologie i usługi, które firmy powinny poznać i wdrożyć. Bez tego trudno będzie konkurować na rynku lokalnym i globalnym, czy wręcz utrzymać rentowność firmy.

  • Aktualne dane pokazują, że polski biznes (zarówno duże firmy, jak i MŚP) jeszcze nie dostrzega korzyści płynących z aktywnego udziału w transformacji. A powinien!
  • Przy dzisiejszych możliwościach, przedsiębiorcy powinni sobie zadać pytanie nie „czy” ale „jak” efektywniej zarządzać energią w swoich organizacjach oraz jak zwiększać samodzielność energetyczną.
  • Aby zaangażować przedsiębiorców w transformację energetyczną, zmieniamy narrację i pokazujemy, że oznacza ona wiele korzyści biznesowych.
  • Potrzeba pozyskiwania nowej wiedzy, kompetencji i know-how wśród przedsiębiorców na temat optymalizacji energetycznej, inwestycji we własne OZE czy szerzej wdrażania polityki proklimatycznej rośnie, a to oznacza potrzebę lepszego zrozumienia tego obszaru przez biznes.
  • trendywenergetyce.pl są odpowiedzią tę potrzebę lepszego zrozumienia branży energetycznej przez biznes.

Rada programowa

Marcin Korolec

Instytut Zielonej Gospodarki

Dorota Zawadzka

Konfederacja Lewiatan

Xawery Konarski

Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

Witold Drożdż

Orange Polska

Michał Łupkowski

LUG

Katarzyna Sobótka

EIT InnoEnergy Central Europe

Maciej Mazur

PSPA

Andrew Wrobel

Emerging Europe

Piotr Kisiel

Manitu Solar PL

Jędrzej Kowalewski

Scanway

Grzegorz Pawelec

Hydrogen Europe

Jakub Jadziewicz

Alians OZE Więcej »

Sławomir Łazarski

MCMP sp. z o.o. Więcej »

Trendy w Energetyce

Obserwujemy międzynarodowe trendy w energetyce, które kształtują nową rzeczywistość biznesową na świecie.
Promujemy najnowsze trendy w Polsce, po to aby polscy przedsiębiorcy mogli zwiększać swoją konkurencyjność i umacniać swoją pozycję biznesową.

Skontaktuj się z nami

Sylwia Ziemacka

Head of Strategy & Business Development