Manitu Solar Sp. z o. o. rozwija się prężnie i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Potwierdzeniem tego są istniejące cztery magazyny, które pojawiają się jak grzyby po deszczu. Od 2015 roku istnieje magazyn główny w Warszawie. W listopadzie 2021 otwarto nowy magazyn w Gdańsku. W tym roku w marcu wystartował nowy magazyn we Wrocławiu. Kolejnym krokiem Spółki jest otwarcie magazynu w Krakowie.
Nowe możliwości w Krakowie
Biuro i magazyn o powierzchni 520 m2 znajduje się przy ulicy Ujastek. Będzie on służył do przeładunków i magazynowania towaru niezbędnego do instalacji fotowoltaicznych. Tak jak w przypadku wszystkich magazynów Manitu Solar, towar będzie dostępny maksymalnie do dwóch dni roboczych od złożenia zamówienia przez instalatora. Przestronna hala zaopatrzona jest w duży parking, tak, aby klientom zapewnić komfortowe warunki załadunku. Nowy magazyn otwarty jest w dni powszednie od 08:00 do 16:30.
– Od wielu lat utrzymujemy dobre relacje z producentami, którzy oferują produkty tylko najlepszej jakości. Klienci zaopatrujący się w materiały w hurtowaniach Manitu Solar są bardzo zadowoleni, co poparte jest wieloletnią współpracą. Naszym celem jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Dlatego oferujemy im linię produktową, innowacyjne rozwiązania w zakresie OZE, krótki czas realizacji zamówień, jak również doradztwo w obszarze zielonej energii. – mówi Piotr Kisiel, dyrektor zarządzający Manitu Solar
Bezpieczeństwo to priorytet
Spółka Manitu Solar każdorazowo podkreśla, że dąży do tego, aby wszystkie posiadane magazyny były nowoczesne i efektywne, a do tego spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dlatego, tak jak w przypadku poprzednich magazynów w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, ten w Krakowie również został wyposażony w systemy kamer, które zapewniają nadzór 24/7, a także system przeciwpożarowy.
– Rozwijamy się i tym samym dążymy do poprawy efektywności usług i obniżenia kosztów. Słuchamy naszych Klientów, gdyż zależy nam również na ich rozwoju. Bezpośredni kontakt ułatwia współpracę i daje możliwości wymiany doświadczeń. Do tej pory byliśmy blisko klientów z Warszawy, Gdańska, Wrocławia. Przyszedł czas, aby zadbać o klientów z Krakowa i okolic – dodaje Piotr Kisiel.
Rośnie zapotrzebowanie na zieloną energie
Wojna na Ukrainie zmieniła sytuację energetyczną nie tylko Polski, ale Europy, a nawet świata.
Fotowoltaika jest częścią OZE, która w zdecydowany sposób może wpłynąć na częściowe uniezależnienie się krajowej energetyki od importowanych paliw energetycznych z Rosji. Według Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej PV, opieranie się na dotychczasowych rozwiązaniach energetycznych powoduje, że Niemcy i Polska sprowadzają najwięcej węgla z Rosji w całej Europie. Niemal 80% rosyjskiego węgla trafia na opał w gospodarstwach domowych. Eksperci są zdania, że z powodzeniem i w dużej części może go zastąpić fotowoltaiką w połączeniu z pompą ciepła. Dodatkowo największe zużycie gazu, który również wciąż pochodzi z Rosji, przypada na ogrzewanie budynków. Termoizolacja i zamiana kotłów gazowych na pompy ciepła, to klucze do zmniejszenia zapotrzebowania na gaz do tych celów.
– Jestem głęboko przekonany, że rozwój fotowoltaiki jest dobrym kierunkiem w Polsce nie tylko ze względu na rosnące ceny prądu, ale również w obecnej sytuacji na Ukrainie, w celu uniezależnienia się energetycznego. Klienci, którzy zainwestowali w fotowoltaikę stale podkreślają, że to się opłaca i dzięki ich rekomendacjom zauważamy coraz większe zapotrzebowanie na elementy konstrukcji do fotowoltaiki. Jako dystrybutor fotowoltaiki chcemy dawać możliwość dostępu do nich w różnych częściach Polski. Stąd kolejny magazyn w Krakowie. Oprócz nowych magazynów organizujemy także szereg szkoleń z różnych zakresów fotowoltaiki, aby uświadomić i dobrze przeszkolić instalatorów, mających bezpośredni kontakt z klientami finalnymi. Świadomość społeczna na temat OZE rośnie. Mimo to, potrzebna jest stała edukacja w tym zakresie. – podsumowuje Piotr Kisiel