20.09.2021

Manitu Solar zdobywa K2 w fotowoltaice!

Branża fotowoltaiczna to świat innowacji i nieustannych zmian, prowadzących do udoskonalanie produktów zapewniających słoneczną energię. Z takiego założenia wychodzi spółka Manitu Solar, której od wielu lat zaufanym partnerem biznesowym jest renomowany niemiecki producent konstrukcji montażowych K2 Systems.

 

W branży fotowoltaicznej niezwykle ważny jest rozwój i otwartość na nowe technologie w obszarze konstrukcji oraz systemów montażowych. Stąd liderzy rynku nieustannie śledzą światowe trendy, poszukują nowych rozwiązań, najlepszych partnerów oraz dostawców.

 

– Jako firma dużo wymagamy od siebie, ale też od firm współpracujących. Stale zdobywamy nowe umiejętności i wiedzę w temacie modułów i konstrukcji fotowoltaicznych. Szkolimy swoich pracowników i nawiązujemy relacje biznesowe dostawcami, którzy nieustannie testują oraz udoskonalają swoje produkty – mówi Piotr Kisiel, Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający Manitu Solar.

 

Siła K2

Stąd współpraca spółki z niemiecką firmą K2 Systems, największym producentem konstrukcji montażowych w Europie. Warto dodać, że Manitu Solar jest pierwszym w Polsce (do 2015 r.) autoryzowanym partnerem biznesowym K2 Systems. W ofercie K2 Systems znajdują są specjalistyczne elementy montażowe, podnoszące konstrukcje na blasze trapezowej/płycie warstwowej. Dzięki temu cała instalacja działa efektywniej.

 

Elementy konstrukcji produkowane są ze stali nierdzewnej klasy A2 oraz ze stoczniowego aluminium. Firma udostępnia specjalne haki, uchwyty, które usprawniają montaż i dzięki nim instalacja realizowana jest znacznie szybciej. Mocowania są już skompletowane i skręcone, co jest to bardzo wygodne dla Instalatorów.

 

To wszystko powoduje, że konstrukcje oferowane przez Manitu Solar są bezpieczniejsze i nie wymagają okresowych przeglądów. W przypadku konkurencji są one wymagane, co rok lub co dwa lata, przez co dodatkowo obciążają finansowo klienta – dodaje Piotr Kisiel.

 

Moc oprogramowania

To, co jeszcze wyróżnia ofertę Manitu Solar na rynku fotowoltaicznym, to innowacyjne oprogramowanie K2 Base do projektowania i doboru konstrukcji montażowych K2 Systems. Program automatycznie wylicza m.in. obciążenia statyczne konstrukcji montażowych czy ilość balastu na dachu płaskim, zapewniając szybszy czas realizacji oraz większe bezpieczeństwo instalacji. Klienci otrzymują oprogramowanie całkowicie za darmo i w języku polskim.

 

– Projekt instalacji przygotowany w K2 Base można eksportować do designerów: Solaredg, Fronius, Goodwe czy SMA. Dzięki temu oszczędza się czas na kolejny projekt, gdyż wszystkie parametry i wymagania np. projekt łańcuchów, dobór falownika czy optymalizatorów są liczone automatycznie. Projekty są obliczone na 25 lat użytkowania. Wszystkie wspomniane innowacyjne rozwiązania mają ułatwiać pracę Instalatorom, ale również mają na długie lata służyć finalnym użytkownikom – zaznacza Piotr Kisiel.  

 

Decydując się na montaż modułów fotowoltaicznym warto brać pod uwagę innowacyjne rozwiązania, które ułatwiają montaż, zapewniają bezpieczeństwo i dają gwarancję jakości. Dzięki temu, zadowoleni klienci polecają konstrukcje i są najlepszą rekomendacją dla firmy.