04.11.2021

Nowy magazyn fotowoltaiczny Manitu Solar w Gdańsku

Spółka Manitu Solar wyszła naprzeciw potrzebom branży fotowoltaicznej na Pomorzu. Dzięki temu od początku listopada instalatorzy z okolic Gdańska będą mieć dystrybutora fotowoltaiki na swoim terenie.

Manitu Solar prężnie rozwija się z roku na rok. Od 2015 r. dysponuje centralnym magazynem w Warszawie, gdzie na bieżąco zamawiane towary składowane są w takim cyklu, aby zamówienia mogły być realizowane maksymalnie w ciągu dwóch dni roboczych. Nowe biuro i nowoczesna hala magazynowa o powierzchni 400 m2 mieści się przy ulicy Geodetów 11 w Gdańsku. Będzie działać w godzinach 08:00 – 16:30.

 

Nowe możliwości dla pomorskich instalatorów

Nowopowstały magazyn będzie służył do przeładunków i magazynowania towaru. Tak jak w przypadku magazynu w Warszawie, towar będzie dostępny maksymalnie do dwóch dni roboczych od złożenia zamówienia przez instalatora.

– Magazyn pozwoli nam usprawnić proces realizacji zamówień na tym obszarze dla naszych obecnych i przyszłych Klientów. Dodatkowa przestrzeń oraz układ nowego budynku z pewnością zwiększy dostępność produktów fotowoltaicznych oraz skróci czas realizacji zamówień. Nasi klienci będą także mogli zobaczyć i skonsultować z naszymi ekspertami zamawiany towar w nowym biurze w Gdańsku – mówi Tomasz Łazarek, dyrektor handlowy Manitu Solar.


Bezpieczeństwo to ważny aspekt dla Manitu Solar

Spółka dąży do tego, aby wszystkie posiadane magazyny były nowoczesne i efektywne, a do tego spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa. Nowy magazyn w Gdańsku również został wyposażony w systemy kamer, które zapewniają nadzór 24/7, a także system przeciwpożarowy. Wszystko po to, aby oferta dla klientów była jak najlepsza.

– Naszym celem jest poprawa efektywności, obniżenie kosztów oraz przede wszystkim, zwiększenie jakości obsługi i zadowolenia naszych Klientów. W związku z rozwojem spółki oraz rosnącym zainteresowaniem klientów, aby zachować wysoki poziom obsługi i możliwość dostarczania towarów do lokalizacji w krótkim czasie, potrzebowaliśmy dodatkowej przestrzeni, stąd decyzja o nowej lokalizacji magazynu – mówi Piotr Kisiel, dyrektor zarządzający Manitu Solar.


Rośnie zapotrzebowanie na magazyny

Fotowoltaika to jeden z najszybciej rosnących sektorów OZE w Polsce i na świecie. W ostatnim czasie na skutek rozwoju gospodarki i wymogów europejskich związanych z ekologią, zainteresowanie instalacjami PV znacznie przyspieszyło.

– Baza naszych klientów to kilka tysięcy instalatorów, a zapotrzebowanie na szkolenia z różnych stron Polski potwierdzają, że rozwój fotowoltaiki dotyczy całego kraju. Aby wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu i ułatwić naszym klientom działanie, zdecydowaliśmy się na otwarcie nowej przestrzeni magazynowej w północnej części kraju. I to nie jest z pewnością nasze ostatnie słowo – dodaje Piotr Kisiel.