05.08.2021

Alians OZE oraz FoxESS zostają partnerami

Alians OZE podejmuje partnerską współpracę z FoxESS, światowym liderem w produkcji falowników i rozwiązań do magazynowania energii.

 

W ramach nawiązanej współpracy obie firmy będą się wspierać w działaniach sprzedażowych. FoxESS dostarcza dla Alians OZE tzw. „serca instalacji” czyli falowniki fotowoltaiczne. Współpraca obejmuje włączenie produktów FoxESS do oferty Alians OZE  z możliwością rozbudowywania z czasem zasobu produktów o nowe elementy takie jak m.in. magazyny energii, czy nowe produkty związane z elektromobilnością.

 

Jest to bardzo obiecujący początek współpracy z Alians OZE. Cieszymy się, że ta współpraca polegająca na wspólnym promowaniu i sprzedawaniu falowników rozpoczyna się właśnie teraz, kiedy rynek PV jest już dojrzały. Jest to doskonały moment, aby pojawić się z nowym, dobrym produktem oraz z równie dobrym partnerem” – wskazuje Tomasz Walczyk, Country Manager FoxESS Polska.

 

FoxESS jest częścią firm, których głównym udziałowcem jest Tsingshan Group, chińska spółka z listy Fortune Global 500 i największy producent stali nierdzewnej na świecie. Zatrudnia ponad 56 000 pracowników, a roczne przychody ze sprzedaży w 2019 r. wyniosły 37,6 mld USD. Obecnie Tsingshan Group planuje ekspansję w dziedzinie transformacji energetycznej, czego wyrazem jest powołanie firmy – FoxESS. „Chiny dominują w produkcji falowników, czy komponentów fotowoltaicznych. Jest to oczywiście powiązane z dużym kapitałem, dużymi mocami produkcyjnymi oraz szybką realizacją zamówień. To jest naturalne, że Chiny są kolebką światowej fotowoltaiki” – dodaje Tomasz Walczyk.

 

Do tej pory Alians OZE podejmowała współpracę z kilkoma producentami falowników na zasadzie zakupu sprzętu. „Tym razem udało nam się wejść w bezpośrednią współpracę z jednym z czołowych producentów falowników i dzięki temu będziemy w stanie zapewnić naszym klientom jakościowy produkt w atrakcyjnych cenach. Dzięki ofertowaniu ponadprzeciętnego okresu gwarancji na falownik (12 lat w standardzie, a za dopłatą nawet do 20 lat), możemy zaproponować klientowi bardzo bezpieczne rozwiązanie. Jako nowy gracz na polskim rynku FoxESS tak długą gwarancją zrobił małą rewolucję, a my mamy zamiar być jej częścią”mówi Jakub Jadziewicz, Członek Zarządu Alians OZE.

 

W samej Polsce FoxESS planuje w tym roku dostarczyć 300 MW mocy w falownikach fotowoltaicznych. Partnerzy liczą, że w ramach współpracy osiągną znaczący procent tego rynku i dostawy rocznej – co wg zapewnień ma wynieść ponad 15%.

 

A jakie wartości niesie Alians OZE swojemu nowemu partnerowi? Jak podsumował Tomasz Walczyk –  „Korzyści z tej współpracy jest wiele. Alians OZE to wyrobiona i znana marka na rynku, szeroko wybierana przez klientów. Fakt ten, z pewnością wpłynie na zwiększenie naszej sprzedaży, przy tym budując trwały wizerunek i umacniając tym samym wartość firmy. W tym układzie korzyści są znaczne i to obustronne. My zyskujemy dobrego partnera, który jest dynamiczny i mocny na rynku, a Alians OZE zdobywa przewagę konkurencyjną dzięki naszym produktom.”